Aktualności

Miechów, Wadowice i Kraków

W sobotę, 2 kwietnia 2022 r. blisko 50-osobowa grupa parafian z ks. Michałem udała się na Wielkopostną Pielgrzymkę do Miechowa, Wadowic i Krakowa.

O godz. 7.30 wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak. Po niecałej godzinie jazdy dotarliśmy do Miechowa, gdzie nawiedziliśmy Bazylikę Grobu Bożego. Siostra zakrystianka pięknie opowiedziała historię sanktuarium, zobaczyliśmy wszystkie ważne miejsca oraz uczestniczyliśmy we Mszy świętej, która była sprawowana w kaplicy Grobu Bożego – wiernej replice grobu Pana Jezusa z Jerozolimy.

Z Miechowa udaliśmy się do Wadowic – rodzinnego miasta św. Jana Pawła II. Dzień był wyjątkowy bowiem wspominaliśmy 17 rocznicę śmierci naszego Świętego Papieża Rodaka. W Wadowicach nawiedziliśmy Bazylikę Ofiarowania Pańskiego. Tam pomodliliśmy się przy chrzcielnicy, przy której chrzest przyjął Karol Wojtyła. Nie mogło zabraknąć także papieskich kremówek.

Ostatnim punktem naszej Pielgrzymki było Wyższe Seminarium Duchowne Salezjanów, gdzie uczestniczyliśmy we wzruszającym Misterium Męki Pańskiej.

Na Białogon wróciliśmy kilka minut przed godziną 20.00. I już nie możemy się doczekać kolejnej pielgrzymki…

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.