MM-Wielkanoc

Poniedziałek Wielkanocny to dobry pomysł na spotkanie pt. „Koronka plus Kawa”.

Iksińscy zapraszają Zielińskich (sąsiadów, z którymi zawsze chodzą na Nabożeństwa Fatimskie) na godz. 14:30, na wielkanocne ciasto i kawę. Po dwóch kwadransach konwersacji, która rzecz jasna również jest konwersacją wielkanocną, punktualnie o 15:00 odmawiają wspólnie koronkę. Wszak Święto Miłosierdzia Bożego już za kilka chwil. Koniec spotkania to godz. 15:08 (odmówienie koronki zajmuje osiem minut), chociaż – znając życie – posiedzimy w gościach do 15:15…!

I jeszcze wyjaśnienie tytułu: dlaczego MM-Wielkanoc?

Ach, to proste. Wielkanoc 2023 w Mieście Scyzoryków to nie tylko spotkania „TK” (towarzysko-kulinarne), na czas Oktawy Wielkiej Nocy zmieniamy tablice rejestracyjne na „MM”.

Kielce MM (Mistyczno-Modlitewne) z koronką Bożego Miłosierdzia… to cudowny pomysł!