Modliliśmy się za kierowców

W niedzielę, 24 lipca 2022 r. rozpoczęliśmy w Kościele w Polsce XXIII Tydzień Świętego Krzysztofa. Po każdej Mszy świętej święciliśmy pojazdy mechaniczne i udzielaliśmy specjalnego błogosławieństwa kierowcom.

Wychodząc z kościoła mogliśmy także wesprzeć Fundację MIVA-Polska w myśl hasła: „1 grosz za bezpiecznie przejechany kilometr”. Są to ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy. – W roku 2021 dzięki tym ofiarom zostało zakupionych 62 samochody, w tym 3 ambulanse do szpitali misyjnych i 4 busy do misyjnych szkół, 30 motocykli dla misjonarzy i katechistów, 1 łódź motorowa i 8 silników do łodzi, ponad 500 rowerów dla katechistów i uczniów w Afryce, ponad 700 wózków dla niepełnosprawnych, a nawet konie i wozy. Te wszystkie środki lokomocji są znakiem misyjnego zaangażowania wiernych Kościoła w Polsce i ludzi dobrej woli – mówił podczas homilii ks. Michał.

Poruszając się po drogach, bądźmy mądrzy, roztropni i odpowiedzialni. Niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka św. Krzysztofa, abyśmy bezpiecznie docierali do celu naszych podróży.