Aktualności

Modliliśmy się za kierowców

W niedzielę, 24 lipca 2022 r. rozpoczęliśmy w Kościele w Polsce XXIII Tydzień Świętego Krzysztofa. Po każdej Mszy świętej święciliśmy pojazdy mechaniczne i udzielaliśmy specjalnego błogosławieństwa kierowcom.

Wychodząc z kościoła mogliśmy także wesprzeć Fundację MIVA-Polska w myśl hasła: „1 grosz za bezpiecznie przejechany kilometr”. Są to ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy. – W roku 2021 dzięki tym ofiarom zostało zakupionych 62 samochody, w tym 3 ambulanse do szpitali misyjnych i 4 busy do misyjnych szkół, 30 motocykli dla misjonarzy i katechistów, 1 łódź motorowa i 8 silników do łodzi, ponad 500 rowerów dla katechistów i uczniów w Afryce, ponad 700 wózków dla niepełnosprawnych, a nawet konie i wozy. Te wszystkie środki lokomocji są znakiem misyjnego zaangażowania wiernych Kościoła w Polsce i ludzi dobrej woli – mówił podczas homilii ks. Michał.

Poruszając się po drogach, bądźmy mądrzy, roztropni i odpowiedzialni. Niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka św. Krzysztofa, abyśmy bezpiecznie docierali do celu naszych podróży.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.