Modlitwa nowennowa pod hasłem „Akcja 21:20” będzie odmawiana codziennie po Apelu Jasnogórskim, o godz. 21:20, a także po każdej Mszy świętej. Nowennę można odmawiać też indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ nowenny jest następujący: intencja na dany dzień, „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwa w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.

Obok intencji ogólnej, każdego dnia nowenny polecane będą intencje szczegółowe. Pierwszego dnia nowenny jej uczestnicy będą prosić Boga o „odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia ducha nas i naszych rodaków”.

Pierwszego dnia modlitwę nowennową poprowadzi abp Wacław Depo z Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, bezpośrednio po Apelu Jasnogórskim. Modlitwa będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Jasnej Góry.

Nowenna zakończy się 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Więcej informacji na: nowenna2120.pl

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi SJ

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,

a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.