Modlitwa o pokój

W kolejne niedziele adwentu dzieciaki zapalały adwentowe świece.

Pierwsza świeca w pierwszą niedzielę,

druga w drugą niedzielę,

świeca GAUDETE w trzecią niedzielę,

a w czwartą… wszystkie światła na Betlejem –

MARANA THA!

Podczas tegorocznego Wielkiego Postu zapraszamy do szczególnej modlitwy o pokój. Po proklamacji Ewangelii dzieciaki będą roznosić obrazki, które trafią do pięciu wybranych reprezentantów naszej parafii (wypada ustawić się blisko ołtarza, aby szczęśliwy los okazał Wam swe względy (ten „Szczęśliwy Los” to oczywiście jakiś Uśmiechnięty Dzieciak, który rozdziela obrazki)). Wylosowane osoby po zakończeniu Mszy świętej (po błogosławieństwie i pieśni na wyjście) podchodzą do figury Matki Bożej Fatimskiej, aby odmówić jedną „Zdrowaśkę” w intencji pokoju.

O pokój w ludzkich sercach i w naszych rodzinach.

Na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie. I na całym świecie.

Początkowo miało być siedem obrazków dla siedmiu wspaniałych (siedmiu wspaniałych… żeby parafia stała się wspaniała!), ale przecież wielkopostna liczba to 5 – jak Pięć Ran Chrystusa na krzyżu. Dlatego pięć osób, chociaż z tej piątki i tak wychodzi siódemka: pamiętajmy o Papieżu i Prymasie, którzy zawsze towarzyszą nam „z góry”. Ich również zapraszamy do tej wspólnej modlitwy. Modlitwy o pokój. W każdą niedzielą – i na każdej mszy – obyśmy wkrótce mogli dodać: i w każdym sercu!

Pokój Chrystusa Zmartwychwstałego niechaj nas napełni i niech przemieni ten świat!