Aktualności

Modlitwa o pokój

W kolejne niedziele adwentu dzieciaki zapalały adwentowe świece.

Pierwsza świeca w pierwszą niedzielę,

druga w drugą niedzielę,

świeca GAUDETE w trzecią niedzielę,

a w czwartą… wszystkie światła na Betlejem –

MARANA THA!

Podczas tegorocznego Wielkiego Postu zapraszamy do szczególnej modlitwy o pokój. Po proklamacji Ewangelii dzieciaki będą roznosić obrazki, które trafią do pięciu wybranych reprezentantów naszej parafii (wypada ustawić się blisko ołtarza, aby szczęśliwy los okazał Wam swe względy (ten „Szczęśliwy Los” to oczywiście jakiś Uśmiechnięty Dzieciak, który rozdziela obrazki)). Wylosowane osoby po zakończeniu Mszy świętej (po błogosławieństwie i pieśni na wyjście) podchodzą do figury Matki Bożej Fatimskiej, aby odmówić jedną „Zdrowaśkę” w intencji pokoju.

O pokój w ludzkich sercach i w naszych rodzinach.

Na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie. I na całym świecie.

Początkowo miało być siedem obrazków dla siedmiu wspaniałych (siedmiu wspaniałych… żeby parafia stała się wspaniała!), ale przecież wielkopostna liczba to 5 – jak Pięć Ran Chrystusa na krzyżu. Dlatego pięć osób, chociaż z tej piątki i tak wychodzi siódemka: pamiętajmy o Papieżu i Prymasie, którzy zawsze towarzyszą nam „z góry”. Ich również zapraszamy do tej wspólnej modlitwy. Modlitwy o pokój. W każdą niedzielą – i na każdej mszy – obyśmy wkrótce mogli dodać: i w każdym sercu!

Pokój Chrystusa Zmartwychwstałego niechaj nas napełni i niech przemieni ten świat!

 

  

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.