MURAL-QUIZ

pierwszych dniach maja pojawił się po prawej stronie kościoła Mural Patriotyczno-Religijny, którego autorem jest grupa AA (Anonimowych Artystów), oczywiście z naszej Białogońskiej Parafii.

Jako pierwsi owoc ich pracy mogli podziwiać maturzyści z kieleckiego Nazaretu, którzy w pierwszą niedzielę maja modlili się podczas wieczornej mszy świętej. Dla nich – i dla każdego, kto pragnie sprawdzić swoją znajomość historii – małe MMQ, czyli Majowy Mural-Quiz!

Pytania

1. Podaj imię Anioła, który czuwa nad naszą parafią!
  2. Dlaczego pomiędzy naszymi kościołami umieszczono herb Karmelu?
  3. Czym jest „5xNIC”?
  4. Co oznacza herb poniżej zielonego krzyża?
  5. Która Święta uśmiecha się, widząc czarnego kota?

Odpowiedzi

1. Anioł Białogon
  2. Parafia posiada relikwie karmelitańskich świętych: świętej Teresy Wielkiej i świętego Jana od Krzyża
  3. To pięć zasad modlitwy kontemplacyjnej, które umieszczono nad karmelitańskim zawołaniem: Solo Dios Basta – Bóg sam wystarczy!
  4. Herb Powstania Styczniowego, które upamiętnia krzyż na Bruszni
  5. Bł. Julianna z Norwich, autorka modlitwy: Wszystko będzie dobrze (bo nad nami miłosierdzie Boże), przedstawiana w towarzystwie czarnego kota.