Na Białogonie o ŚDM i nie tylko

W niedzielę, 16 stycznia 2022 r. gościliśmy w naszej parafii ks. Marcina Borynia, diecezjalnego duszpasterza młodzieży i koordynatora przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkanie młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem tych Dni był św. Jan Paweł II, który zgromadził młodych w Rzymie 1984 r. Po śmierci Jana Pawła II kontynuatorem pięknego dialogu Kościoła z młodymi i wielkim orędownikiem Światowych Dni Młodzieży stał się papież Benedykt XVI oraz papież Franciszek.

Ostatnie Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Panamie w 2018 r., na najbliższe już za rok – w wakacje 2023 r. w Lizbonie.

   > Czytaj więcej