Aktualności

Najświętsze Serce Jezusa, nawróć nas!

Warto obudzić w sobie niepokój miłości, by powtórzyć za nawróconym zakonnikiem z Oosterhout: „Najświętsze Serce Jezusa, zapal moje serce płomieniem Twojej miłości”.

W kolejne dni czerwca przypominamy (sobie i innym) o Sercu Jezusowym. Najświętszym Serca Pana Jezusa. Pierwszy, drugi i trzeci czerwca, nabożeństwo czerwcowe, litania. Gorliwość serca, które powierza się temu jedynemu Sercu, nie powinna jednak być tylko „czerwcowa”. Wakacyjna miłość do Serca Jezusa…? Czemu nie! I całoroczna! I na całe życie! Zawsze – na zawsze.

Na początek mała dedykacja, czyli tekst o nawróceniu pewnego kalwina, który pogrążony w melancholii, wyznaje: „Wszystko, co kocham, wszystko, co mnie wzrusza i przejmuje w życiu, historia, chaotyczny rozgwar wieków, gonitwa ludzi za ideałem, lub za najniższymi rozkoszami, zniknie z powierzchni świata narodów i ich kultur, sztuka, władza nad światem, piękno, religia – wszystko to jest tylko złudzeniem, snem, kłamstwem, fałszywym pozorem, czystą nicością, nic nie ma celu, ani sensu”. To wyznanie van der Meera ateisty, jego niepokój, wkrótce Bóg nagrodzi przemianą serca.

Warto przypomnieć życie i wiarę Piotra van der Meera, benedyktyna, który współczesnego człowieka uczy modlitwy i miłości do Eucharystii, piękna wspólnoty małżeńskiej, wielkiej wrażliwości na cierpienie i ubóstwo, a w końcu niezwykłej umiejętności życia w towarzystwie świętych, gdzie wieczność i czas spotykają się ze sobą. Życie van der Meera zdaje się wypełniać słowa prologu adhortacji Evangelii gaudium papieża Franciszka: Piotr spotkał Jezusa, który uwolnił jego serce od smutku, grzechu i wewnętrznej pustki, i napełnił jego życie swoją radością. Warto zatem obudzić w sobie niepokój miłości, by powtórzyć za nawróconym zakonnikiem z Oosterhout: „Najświętsze Serce Jezusa, zapal moje serce płomieniem Twojej miłości”.

Poznaj historię nawrócenia Piotra van der Meera – str. 257-279 – 

https://studia-teologiczne.pl/do_pobrania/studia_teologiczne_nr_32_2014.pdf

Ilustracja: fragment obrazu Caravaggia Nawrócenie Pawła z Tarsu.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.