Aktualności

Największy koszyk świata

Panie Boże, jak dobrze, że już za chwilę Wielkanoc…! Jak dobrze od rana biegać do kościołów na pełne piękna spotkanie w cieniu Grobu Pańskiego. Jak dobrze przemienić się w wielką armię koszyczkową, która formuje swoje szeregi podczas tradycyjnego poświęcenia pokarmów… Jak dobrze!

Co roku w naszym wielkanocnym koszyczku coraz tłoczniej, coraz więcej rozmaitości „na święta”. Pisanki z Uśmiechniętym Kangurem, czyli pozdrowienia z dalekiej Australii dla wszystkich Białogońskich Parafian (oczywiście od księdza Mariusza, naszego rodaka). I pisanki w niebiesko-żółtych kolorach (żeby pamiętać o tych z Kijowa i Lwowa). I jeszcze osobliwe zajączki z drukarki 3D (znak naszych osobliwych czasów). Jakiś starszy pan dorzucił też mazurki (na szczęście) oraz babki anty-Covidowe (na wszelki wypadek).

Coraz więcej rozmaitości w wielkanocnym koszyku. Coraz więcej waży, coraz więcej potrzebujemy sił, aby przydźwigać go do naszych kościołów. Największy koszyk świata: dla całej ludzkości – z modlitwą o pokój.

Dlatego dobrze, że jest rodzina. Że tak rodzinnie niesiemy „wszystkie nasze sprawy”, że przychodzimy razem, aby z modlitwą pełną radości wpatrywać się w tajemnice naszego zbawienia.

Wielkanocna radość w naszych rodzinach. W sercach rodziców i dzieci.

Wielkanocna modlitwa o pokój. W dalekiej Australii i nieodległej Ukrainie.

W naszym Białogonie i na Słowiku. I jeszcze w Rzymie, do którego zaprasza nas Papież na wielkie świętowanie – uwierzmy w Miłość! 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.