Aktualności

Nasza młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania

W piątek, 29 kwietnia 2022 r. podczas Mszy świętej o godz. 17.00 Ksiądz Biskup Marian Florczyk udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

Przed Mszą świętą bp Florczyk pytał młodzież, którą do Sakramentu Bierzmowania przygotował ks. Tomasz, o siedem Darów Ducha Świętego. A w czasie homilii zwrócił uwagę między innymi na to, jak ważny jest dar rozumu.

– Drogie dziewczęta i chłopcy, czym się różnicie od nas? Czym różnicie się od swoich rodziców? Nie tylko ilością przeżytych lat, ale doświadczeniem życia. Co będzie z Waszym życiem? Jaka będzie wasza przyszłość? Myślę, że wy też czasem zadajecie sobie to pytanie? Kto stawia sobie to pytanie? Ten kto jest rozumny. Pan Bóg dał człowiekowi rozum, żeby odkrywał świat, podziwiał piękno, ale żeby swoim rozumem odkrywał tajemnicę. A co jest największą tajemnicą człowieka? Życie. Życie to wielka tajemnica. Człowiek swoim rozumem odkrywa sens i cel życia. Kto tego nie zrobił, najczęściej się gubi, marnuj swoje życie – mówił bp Florczyk.

   > Galeria zdjęć

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.