Aktualności

Nie bój się (4)

Podczas modlitwy, wielokrotnie, przyjmujemy postawę bardzo oficjalną. I chociaż mamy (znamy) kilka naprawdę wspaniałych modlitw, które są piękne i bardzo wymowne, często zaczynamy odmawiać je w sposób automatyczny. Podobnie postępujemy w czasie adoracji. Nie potrafimy nawiązać z Bogiem głębokiej, osobistej relacji. Pamiętajmy – powtórzmy tę naukę za Papieżem Benedyktem – że Jezus w Eucharystii nie jest „jakimś przedmiotem, kawałkiem chleba”, ale jest Osobą, która kocha nas bardziej niż ktokolwiek, bardziej niż możemy to sobie wyobrazić.

Niestety, niektórym taki głęboki kontakt z Bogiem wydaje się „niestosowny”. O Siostrze Faustynie niektórzy mówili: „Za kogo się właściwie uważa, że ośmiela się rozmawiać z Bogiem w tak intymny sposób?” Tymczasem Pan Bóg pragnie rozmawiać z nami jak najlepszy ojciec ze swoim dzieckiem, chce nas kochać i nam błogosławić.

Na adoracji nie musisz przyjmować oficjalnej pozy, cokolwiek mówisz, robisz, czytasz, na cokolwiek patrzysz podczas adoracji – BĄDŹ SOBĄ!

Bądź autentyczny! Dotrzymuj Jezusowi towarzystwa, aby Go poznawać, pocieszać, budować z Bogiem osobistą relację – tylko ty i Bóg. Solo Dios basta!

On wybrał ciebie! Obiecał, że zawsze będzie cię kochał. On wyrył cię na swojej dłoni. Umieścił w głębi swojego Boskiego Serca. On kocha cię swoją odwieczną miłością.

Dlatego bądź sobą przy Nim.

Bądź autentyczny! Rozmawiaj z Nim!

Adoruj!

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.