Aktualności

Niedziela Czterech Ewangelistów

W niedzielę modliliśmy się w intencji naszych rodzin. Podczas śpiewu „Alleluja” Czterech Ewangelistów dzielnie maszerowało z kaplicy Bożego miłosierdzia do głównego ołtarza. Figury ewangelistów na pierwszej mszy niosły dwa małżeństwa, na innej cała rodzina, a na sumie: rodzice i rodzice chrzestni Pawła Jana, który przyjął Sakrament Chrztu.

Ten prosty symbol oznacza, że nie tylko słuchamy Ewangelii, ale pragniemy nieść ją innym ludziom. Wszyscy jesteśmy ewangelistami, a nasze rodziny to piąta ewangelia…

Czterech Ewangelistów – Trzy Zdjęcia, uważnie popatrzmy na sesję zdjęciową naszej scholki!

Święty Marek w kwiatach w towarzystwie Błażeja. Podobnie święty Łukasz z Izą, córką Iza(jasza). A na trzecim zdjęciu święty Jan zapisuje coś w głowie Igora.

Święci Ewangeliści – Mateusz, Marek, Łukasz i Jan – zapisujcie Ewangelią nasze serca!  Solo Dios nasta!

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.