Aktualności

Niedziela Palmowa z Księdzem Biskupem Marianem Florczykiem

Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 11.45 zgromadziliśmy się przy starym kościółku, gdzie została odczytana Ewangelia o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy. Stąd też, z palmami w ręku, ruszyliśmy w uroczystej procesji do nowego kościoła.

Przy bramie kościoła czekał na nas Ksiądz Biskup Marian Florczyk i Ksiądz Proboszcz Stefan Radziszewski. Ksiądz Biskup dokonał poświęcenia palm i przewodniczył Eucharystii. W czasie Mszy św. wysłuchaliśmy opisu Męki Pańskiej.

Po Komunii Świętej słowo do zebrany skierował Ksiądz Biskup. – Kochane dzieci, dzisiaj jest szczególny dzień. Świętujemy taki dzień z życia Jezusa, kiedy wszedł do Jerozolimy. Witali Go palmami, śpiewali radośnie Hosanna! Z radością Go przyjmowali. To był dzień radości dla Jezusa, a od jutra zaczną się inne dni. Tak jak w życiu człowieka. Starsi wiedzą, że dzień od dnia bardzo się różni. Dziś jest radość, a jutro może być ból, smutek – mówił na zakończenie Mszy św. bp Florczyk.

Biskup wspomniał o liturgii Wielkiego Tygodnia. – Jezus w następnych dniach będzie cierpiał, będzie zdradzony, a w piątek zostanie ukrzyżowany. My chcemy uczestniczyć w tych wszystkich wydarzeniach. I bardzo się cieszę, drogie dzieci, że jesteście tu i będziecie w kolejne dni tygodnia. Oby Bóg dawał wam tylko radosne dni, żebyście i teraz i w przyszłości nie doświadczały trudnych chwil. Niech dobry Bóg wam błogosławi.

Nie mogło zabraknąć także pamiątkowego zdjęcia z Księdzem Biskupem.

 

Foto: Sławomir Mazur

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.