Aktualności

Niedziela pełna wydarzeń

Ostatnia niedziela stycznia obfitowała w naszej parafii w wiele wydarzeń.

Przeżywaliśmy doroczny Dzień Seminaryjny. Słowo Boże w czasie Mszy świętych wygłosił ks. dr Adam Wilczyński, ojciec duchowny naszego Seminarium. Wraz z nim przybył do nas kleryk Grzegorz Petrus – pochodzący z parafii Łopuszno. Ofiary składane na tacę były przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.

Podczas Mszy świętej o godz. 12:00 modliliśmy się w intencji pani Janiny Kędziora, która dziękowała za 100 lat życia. Z tej okazji specjalne słowo dla Zacnej Jubilatki przesłał Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

W ostatnią niedzielę stycznia rozpoczęliśmy także tzw. Msze święte „kolędowe” – z błogosławieństwem dla poszczególnych mieszkańców naszej parafii. Przez kolejne niedziele będziemy w czasie dodatkowej Mszy świętej o godz. 15:00 modlić się za mieszkańców poszczególnych ulic.

Po Mszy świętej każda rodzina otrzymuje specjalnie przygotowany „pakiet kolędowy”. Dziękujemy także za wszystkie ofiary składane z tej okazji.

W czasie Mszy świętej o godz. 17:00 śpiew kolęd prowadzili mieszkańcy ul. Hutniczej, którym dziękujemy za mobilizację i włączenie się w liturgię.

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.