Niedziela pełna wydarzeń

Ostatnia niedziela stycznia obfitowała w naszej parafii w wiele wydarzeń.

Przeżywaliśmy doroczny Dzień Seminaryjny. Słowo Boże w czasie Mszy świętych wygłosił ks. dr Adam Wilczyński, ojciec duchowny naszego Seminarium. Wraz z nim przybył do nas kleryk Grzegorz Petrus – pochodzący z parafii Łopuszno. Ofiary składane na tacę były przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.

Podczas Mszy świętej o godz. 12:00 modliliśmy się w intencji pani Janiny Kędziora, która dziękowała za 100 lat życia. Z tej okazji specjalne słowo dla Zacnej Jubilatki przesłał Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

W ostatnią niedzielę stycznia rozpoczęliśmy także tzw. Msze święte „kolędowe” – z błogosławieństwem dla poszczególnych mieszkańców naszej parafii. Przez kolejne niedziele będziemy w czasie dodatkowej Mszy świętej o godz. 15:00 modlić się za mieszkańców poszczególnych ulic.

Po Mszy świętej każda rodzina otrzymuje specjalnie przygotowany „pakiet kolędowy”. Dziękujemy także za wszystkie ofiary składane z tej okazji.

W czasie Mszy świętej o godz. 17:00 śpiew kolęd prowadzili mieszkańcy ul. Hutniczej, którym dziękujemy za mobilizację i włączenie się w liturgię.