Niedziela w Betanii

Skoro w niedzielnej Ewangelii (17 lipca) zostaliśmy zaproszeni do domu Marty, Marii i Łazarza, więc warto zabrać ze sobą – „w gościnę” – jakieś słodkie specjały. Chociażby CIASTO ŚWIĘTEJ MARTY, które podobno potrafi spełniać wszystkie marzenia. Smacznego…!

PRZEPIS I SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

BISZKOPT ORZECHOWY:

Białka ubić dodając po łyżce cukru. Dodawać po 1 żółtku, ciągle ubijając. Dodać orzechy, mąkę z proszkiem i lekko wymieszać. Piec w temperaturze 180 stopni 30-40 minut. Przekroić na 2 placki. Można też upiec 2 osobne placki.

BISZKOPT KOKOSOWY:

Z białek ubić pianę, dodać cukier. Wsypać kokos i upiec na złoty kolor.

MASA:

Oddzielić ananasy od soku. Z soku (jeżeli nie ma pełnej szklanki należy dopełnić wodą) ugotować budyń. Masło, cukier i żółtka utrzeć, dodać zimny budyń i pokrojone owoce z puszki. Na biszkopt orzechowy wyłożyć połowę masy przykryć biszkoptem kokosowym, który smarujemy pozostałą masą i na wierzch kładziemy ponownie biszkopt orzechowy. Dekorujemy wedle uznania ja zrobiłam czekoladową polewę.

SKŁADNIKI

Biszkopt orzechowy: