Aktualności

Niedziela w Betanii

Skoro w niedzielnej Ewangelii (17 lipca) zostaliśmy zaproszeni do domu Marty, Marii i Łazarza, więc warto zabrać ze sobą – „w gościnę” – jakieś słodkie specjały. Chociażby CIASTO ŚWIĘTEJ MARTY, które podobno potrafi spełniać wszystkie marzenia. Smacznego…!

PRZEPIS I SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

BISZKOPT ORZECHOWY:

Białka ubić dodając po łyżce cukru. Dodawać po 1 żółtku, ciągle ubijając. Dodać orzechy, mąkę z proszkiem i lekko wymieszać. Piec w temperaturze 180 stopni 30-40 minut. Przekroić na 2 placki. Można też upiec 2 osobne placki.

 

BISZKOPT KOKOSOWY:

Z białek ubić pianę, dodać cukier. Wsypać kokos i upiec na złoty kolor.

 

MASA:

Oddzielić ananasy od soku. Z soku (jeżeli nie ma pełnej szklanki należy dopełnić wodą) ugotować budyń. Masło, cukier i żółtka utrzeć, dodać zimny budyń i pokrojone owoce z puszki. Na biszkopt orzechowy wyłożyć połowę masy przykryć biszkoptem kokosowym, który smarujemy pozostałą masą i na wierzch kładziemy ponownie biszkopt orzechowy. Dekorujemy wedle uznania ja zrobiłam czekoladową polewę.

 

SKŁADNIKI

Biszkopt orzechowy:
jajek 5 
cukru kryształu 3/4 szklanki
mąki pszennej 7 dkg
zmielonych orzechów 5 dkg
proszku do pieczenia 1 1/2 łyżeczki

Biszkopt kokosowy:
białko 4 
cukru kryształu 1 szklanka
wiórków kokosowych 20 dkg
masa budyń śmietankowy
masła 25 dkg
cukru pudru 1 szklanka
żółtko jajek 4 
ananas z puszki 1 szt.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.