Aktualności

Niedziela z Nazaretem

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 22 listopada 2020 r., przeżywaliśmy Niedzielę z Nazaretem – w naszej parafii gościliśmy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny z Nazaretu (nazaretanki).

Siostry przywiozły ze sobą relikwie Błogosławionych Męczennic z Nowogródka – Marii Stelli i 10 towarzyszek, które zostały rozstrzelane przez hitlerowców 1 sierpnia 1943 r. Ich beatyfikacja odbyła się w Roku Jubileuszowym 2000 –

Siostry Nazaretanki włączyły się w Liturgię Słowa, prowadziły śpiew, który na długo zostanie w naszych uszach…

______________
Modlitwa o otrzymanie łask
za wstawiennictwem błogosławionych Męczennic z Nowogródka

Najświętsza, Niewysłowiona Trójco, bądź uwielbiona za dar bł. Marii Stelli i 10 Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, które na wzór Chrystusa złożyły całkowitą ofiarę z siebie za bliźnich.

Boże pełen miłości i miłosierdzia, przez ich męczeńską śmierć i wstawiennictwo, udziel nam łaski, o którą pokornie prosimy…, abyśmy mogli swoim życiem świadczyć tak jak one o Królestwie Twojej Miłości i szerzyć je wśród siebie, w rodzinach i w świecie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Błogosławione Siostry Męczennice z Nowogródka, módlcie się za nami. 

     – > Więcej o Błogosławionych Siostrach Męczennicach z Nowogródka

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.