Noc z WM

W nocy z 25 na 26 października Wojownicy Maryi organizują Noc walki o Boże błogosławieństwo dla Polski.

– Na miejsce centralnej modlitwy nocnej, duchowej walki, wybraliśmy Dolinę Śmierci w Bydgoszczy. To miejsce masowego mordu i największa mogiła zbiorowa mieszkańców Bydgoszczy i okolic wymordowanych jesienią 1939 roku przez oddział Selbstschutzu oraz esesmanów z oddziału Einsatzkommando 16. Jest to zatem ziemia uświęcona krwią naszych rodaków, którzy zginęli z ręki wrogów Ojczyzny. Teraz my zgromadzimy się tutaj, podejmując wysiłek, aby walczyć duchowo w obronie Polski.

Modlitwę w Bydgoszczy rozpoczynamy 25 października o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Następnie ponowimy Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Będziemy się modlić Litanią Narodu Polskiego, Litanią do św. Michała Archanioła i Różańcem. Konferencje i Słowo Boże wygłoszą ks. Paweł Żurawiński SDB, nasz obecny moderator oraz ks. Piotr Pączkowski. W programie jest również adoracja krzyża i adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy pokutować na kolanach przed Jezusem, aby wypraszać potrzebne łaski. O północy zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka, ordynariusza diecezji bydgoskiej, który jest też wojownikiem Maryi. Nasze spotkanie zakończymy około godz. 3.00. Co bardzo ważne dla nas, wydarzeniu błogosławi abp Tadeusz Wojda, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Podczas Nocy walki o Boże błogosławieństwo dla Polski chcemy błagać o to, aby nasza Ojczyzna wypełniona była modlitwą wszystkich ludzi, aby Polacy realizowali w codzienności Bożą wolę, by zaniechane zostały działania legislacyjne mające na celu zabijanie bezbronnych dzieci nienarodzonych. Błagamy Pana Boga, aby powstrzymał działania rządzących Polską zmierzające do seksualizacji dzieci i młodzieży, do zrównania małżeństwa mężczyzny i kobiety ze związkami partnerskimi, w tym osób tej samej płci. Będziemy się modlić o nowe wylanie Ducha Świętego na Polskę, bo otaczają nas ogromne zagrożenia zewnętrzne i wewnętrzne.