Aktualności

Notatnik biblijny (2/15)

Sto tekstów biblijnych
(Tydzień drugi)
 Ef 2, 8
 Jk 2, 26
Ga 5, 1 
 Mt 8, 8
 Dz 17, 28 
 Ef 6, 18
 1 P 4, 14
Od 30 września (dzień św. Hieronima, patrona biblistów) aż do 30 czerwca zapraszamy do prowadzenia osobistego Notatnika biblijnego. Codziennie wpisujemy do swoich notatek tylko jeden tekst z Nowego Testamentu, oczywiście wypada dodać jakąś Zdrowaśkę, a nawet dziesiątek różańca, albo Niebieską koronkę. Teksty do odnalezienia w Biblii i przepisania ogłaszamy w piętnastu częściach, czyli siedem tekstów na siedem dni tygodnia. Tygodniowy pakiet umieszczamy na tablicy ogłoszeniowej przy nowym kościele oraz na stronie internetowej parafii. W ciągu kilku miesięcy, które przed nami, skompletujemy Sto tekstów biblijnych, do których możemy „dopisać” swoje refleksje. Albo cytaty ze Świętych. Albo intencje do modlitwy. Albo opis spotkań, wydarzeń, plany i oczekiwania. Po prostu wpisujmy swoje życie w wersety Świętej Księgi. W ten sposób powstanie dziennik duchowy, który powoli zamieni się w lampę, wskazującą nam, w którą stronę iść. Pamiętajmy: Słowo Boże jest lampą dla naszych kroków i światłem na drodze naszego życia (por. Ps 119, 105).
 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.