Aktualności

Notatnik biblijny (4/15)

Sto tekstów biblijnych
(Tydzień czwarty)
 Mt 17, 4
  Łk 7, 47 
2 Kor 5, 14 
 Ef 5, 20 
 1 Tm 1, 5 
 1 Kor 3, 16 
 Mk 4, 24
Od 30 września (dzień św. Hieronima, patrona biblistów) aż do 30 czerwca zapraszamy do prowadzenia osobistego Notatnika biblijnego. Codziennie wpisujemy do swoich notatek tylko jeden tekst z Nowego Testamentu, oczywiście wypada dodać jakąś Zdrowaśkę, a nawet dziesiątek różańca, albo Niebieską koronkę. Teksty do odnalezienia w Biblii i przepisania ogłaszamy w piętnastu częściach, czyli siedem tekstów na siedem dni tygodnia. Tygodniowy pakiet umieszczamy na tablicy ogłoszeniowej przy nowym kościele oraz na stronie internetowej parafii. W ciągu kilku miesięcy, które przed nami, skompletujemy Sto tekstów biblijnych, do których możemy „dopisać” swoje refleksje. Albo cytaty ze Świętych. Albo intencje do modlitwy. Albo opis spotkań, wydarzeń, plany i oczekiwania. Po prostu wpisujmy swoje życie w wersety Świętej Księgi. W ten sposób powstanie dziennik duchowy, który powoli zamieni się w lampę, wskazującą nam, w którą stronę iść. Pamiętajmy: Słowo Boże jest lampą dla naszych kroków i światłem na drodze naszego życia (por. Ps 119, 105).
 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.