Notatnik biblijny (4/15)

1 Tm 1, 5
 1 Kor 3, 16
 Mk 4, 24
Od 30 września (dzień św. Hieronima, patrona biblistów) aż do 30 czerwca zapraszamy do prowadzenia osobistego Notatnika biblijnego. Codziennie wpisujemy do swoich notatek tylko jeden tekst z Nowego Testamentu, oczywiście wypada dodać jakąś Zdrowaśkę, a nawet dziesiątek różańca, albo Niebieską koronkę. Teksty do odnalezienia w Biblii i przepisania ogłaszamy w piętnastu częściach, czyli siedem tekstów na siedem dni tygodnia. Tygodniowy pakiet umieszczamy na tablicy ogłoszeniowej przy nowym kościele oraz na stronie internetowej parafii. W ciągu kilku miesięcy, które przed nami, skompletujemy Sto tekstów biblijnych, do których możemy „dopisać” swoje refleksje. Albo cytaty ze Świętych. Albo intencje do modlitwy. Albo opis spotkań, wydarzeń, plany i oczekiwania. Po prostu wpisujmy swoje życie w wersety Świętej Księgi. W ten sposób powstanie dziennik duchowy, który powoli zamieni się w lampę, wskazującą nam, w którą stronę iść. Pamiętajmy: Słowo Boże jest lampą dla naszych kroków i światłem na drodze naszego życia (por. Ps 119, 105).