Notatnik biblijny (8/15)

Dz 5, 29
 Kol 4, 2
 3 J 11
Od 30 września (dzień św. Hieronima, patrona biblistów) aż do 30 czerwca zapraszamy do prowadzenia osobistego Notatnika biblijnego. Codziennie wpisujemy do swoich notatek tylko jeden tekst z Nowego Testamentu, oczywiście wypada dodać jakąś Zdrowaśkę, a nawet dziesiątek różańca, albo Niebieską koronkę. Teksty do odnalezienia w Biblii i przepisania ogłaszamy w piętnastu częściach, czyli siedem tekstów na siedem dni tygodnia. Tygodniowy pakiet umieszczamy na tablicy ogłoszeniowej przy nowym kościele oraz na stronie internetowej parafii. W ciągu kilku miesięcy, które przed nami, skompletujemy Sto tekstów biblijnych, do których możemy „dopisać” swoje refleksje. Albo cytaty ze Świętych. Albo intencje do modlitwy. Albo opis spotkań, wydarzeń, plany i oczekiwania. Po prostu wpisujmy swoje życie w wersety Świętej Księgi. W ten sposób powstanie dziennik duchowy, który powoli zamieni się w lampę, wskazującą nam, w którą stronę iść. Pamiętajmy: Słowo Boże jest lampą dla naszych kroków i światłem na drodze naszego życia (por. Ps 119, 105).