Nowi lektorzy naszej parafii

Dnia 25 listopada przez posługę ks. Biskupa Ordynariusza ponad 200 ministrantów diecezji kieleckiej otrzymało błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. O zadaniach jakie spoczywają na lektorach, ks. biskup mówił w homilii: Pan Jezus nie jest Pasterzem jednego sezonu. On jest zawsze, a Jego odkupieńcza miłość ogarnia wszystkich: jest niezmienna i bezinteresowna. (…). Drodzy kandydaci do liturgicznej posługi lektora ! Wasza odpowiedź dana Jezusowi we wspólnocie Kościoła nabiera rangi świadectwa wiary i ofiary. Dajecie Panu Bogu swój czas i zdolności, aby służyć innym. Jakość tej posługi będzie ewangelicznie piękna i owocna, jeśli sami pozwolicie, aby Bóg kształtował Wasze Serca dłutem Bożej Łaski i użyźniał je pięknymi owocami dobrych uczynków – mówił  biskup.

Z naszej parafii posługę lektora otrzymało trzech ministrantów:

  • Adamczyk Mikołaj
  • Adamiec Mateusz
  • Snoch Adam

Podziękowania składamy także rodzicom nowych lektorów. Za zaangażowanie w przygotowanie oraz udział w tym jakże ważnym dla nas święcie. Młodym siewcom Słowa Bożego gratulujemy i życzymy, aby Pismo Święte kształtowało wasze serca i życie.

 

GALERIA ZDJĘĆ RADIA EM