Aktualności

Nowi lektorzy naszej parafii

Dnia 25 listopada przez posługę ks. Biskupa Ordynariusza ponad 200 ministrantów diecezji kieleckiej otrzymało błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. O zadaniach jakie spoczywają na lektorach, ks. biskup mówił w homilii: Pan Jezus nie jest Pasterzem jednego sezonu. On jest zawsze, a Jego odkupieńcza miłość ogarnia wszystkich: jest niezmienna i bezinteresowna. (…). Drodzy kandydaci do liturgicznej posługi lektora ! Wasza odpowiedź dana Jezusowi we wspólnocie Kościoła nabiera rangi świadectwa wiary i ofiary. Dajecie Panu Bogu swój czas i zdolności, aby służyć innym. Jakość tej posługi będzie ewangelicznie piękna i owocna, jeśli sami pozwolicie, aby Bóg kształtował Wasze Serca dłutem Bożej Łaski i użyźniał je pięknymi owocami dobrych uczynków – mówił  biskup.

Z naszej parafii posługę lektora otrzymało trzech ministrantów:

 • Adamczyk Mikołaj
 • Adamiec Mateusz
 • Snoch Adam

Podziękowania składamy także rodzicom nowych lektorów. Za zaangażowanie w przygotowanie oraz udział w tym jakże ważnym dla nas święcie. Młodym siewcom Słowa Bożego gratulujemy i życzymy, aby Pismo Święte kształtowało wasze serca i życie.

 

GALERIA ZDJĘĆ RADIA EM

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.