Aktualności

Nowy proboszcz naszej parafii

Biskup Kielecki Jan Piotrowski mianował ks. kanonika dr. hab. Stefana Radziszewskiego nowym proboszczem naszej parafii. Uroczyste wprowadzenie w urząd proboszcza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 listopada podczas Mszy św. o godz. 12.00.

Nasz nowy proboszcz urodził się 21 lutego 1971 r. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Kazimierzy Małej. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach przyjął 3 czerwca 1995 r. święcenia prezbiteratu.

Osiągnięcia naukowe:
– doktor teologii (homiletyka, KUL, 2005, praca doktorska pt. Przepowiadanie homilijne biskupa Mieczysława Jaworskiego jako odpowiedź na zasadnicze wyzwania czasów współczesnych, promotor ks. prof. Władysław Głowa),
– doktor nauk humanistycznych (filologia polska, KUL, 2009, praca doktorska pt. Pomiędzy duchem a materią. Wokół zagadnień wczesnej poezji Anny Kamieńskiej, promotor prof. Mirosława Ołdakowska-Kuflowa).

Aktualnie jest prefektem kieleckiego Nazaretu i wykładowcą literatury powszechnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Jest także autorem kilku książek: Kamieńska ostiumiczna [2011] (o poezji Anny Kamieńskiej), Katechizm sercem pisany [2006] (o kazaniach bpa Mieczysława Jaworskiego), Kot czarny. Literatura dla odważnych [2011] oraz Kot biały. Literatura dla samutnych [2012] (zbiory esejów), Siedem twarzy Judasza [2012] (apostoł zdrajca w literaturze XX wieku), Poezja w sutannie [2011] (antologia) oraz Rekolekcji dla młodzieży [2012](audiobook).

Ks. Stefan Radziszewski habilitował się w czerwcu 2015 r. W 2019 r. został mianowany Honorowym Kanonikiem Kapituły Katedralnej w Kielcach.

4 listopada 2020 r. mianowany proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.