Aktualności

Nuncjusz z Ghany na Białogonie

Msza święta z homilią i poświęcenie pamiątek I-komunijnych złożyły się na wizytę w naszej parafii Księdza Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego, Nuncjusza Apostolskiego w Ghanie, w piątek, 20 maja 2022 r.

Pół godziny przed Mszą świętą Ksiądz Arcybiskup zasiadł w konfesjonale, gdzie razem z kapłanami, służył posługą – szczególnie dzieciom klas III, które przeżywały swoją pierwszą Spowiedź.

O godz. 17:00 rozpoczęła się Msza święta. Podczas homilii abp Henryk Jagodziński mówił o radości, jaka płynie z dnia I Komunii świętej. Hierarcha zauważył, że chrześcijanina wyróżnia miłość Boga i bliźniego. – Nie wystarczy tylko powiedzieć, że Pana Jezusa kochamy, że kochamy swoich bliźnich, ale trzeba to w jakiś sposób okazać (…). Trudno powiedzieć, że kochamy Pana Jezusa, jeśli nie znajdujemy czasu, aby przyjść na Mszę świętą w niedzielę, czy znaleźć czas na modlitwę – mówił abp Jagodziński.

Nuncjusz podziękował także dzieciom z Białogonu za modlitwę za dzieci w Ghanie. – To był piękny gest miłości z waszej strony. Na ghanijskich portalach internetowych i w prasie ukazały się piękne artykuły o tym, jak dzieci z Białogonu modlą się za swoich rówieśników w Ghanie. To piękny przykład miłości – dodał abp Jagodziński.

Po Mszy świętej zostało odprawione nabożeństwo majowe i wszyscy przyjęli błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Foto: Sławomir Mazur

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.