Objawienie Pańskie

Białogoński Orszak Trzech Króli to przemarsz z nowego kościoła do starego kościółka. Ze śpiewem kolęd i Trójką Mędrców w koronach. Jednak w tym roku… musieliśmy zmienić plany, bo wiadomo: Remont! Remont! 

W tym roku wszystko zaczęło się od złożenia „Listów do Dzieciątka Jezus” w stajence betlejemskiej. Podczas mszy wspominaliśmy ks. Stanisława Surmę (zm. 6 stycznia 1988 r.), a po poświęceniu kredy, kadzidła i wody ruszyliśmy z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem, jedno okrążenie wokół kościoła. Scholka czuwała nad śpiewem, a grupa AK (Asystenci Królewscy) prowadziła świąteczny orszak.

Na progu świątyni powitał nas ks. Michał z figurą Dzieciątka Jezus. Dzieciaki krzyknęły z radością: JEZU, KOCHAM CIĘ!, a reszta uczestników odpowiedziała: A TY KOCHAJ MNIE…!

Święto Mędrców ze Wschodu przypomina, że nasze życie jest szukaniem Boga. Więcej, że Bóg zawsze wychodzi nam naprzeciw. Ten, który jest Światłością świata błogosławi nam swoją mocą, abyśmy zapalili w naszych sercach światło wiary, dobroci i mądrości.