Aktualności

Ostatnie pożegnanie Śp. Księdza Kanonika Stanisława Kapicy

Zakończyły się 2-dniowe Uroczystości Pogrzebowe Śp. Księdza Kanonika Stanisława Kapicy – wieloletniego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła, zmarłego 25 października 2020 r. w Szpitalu MSWiA w Kielcach.


W środę, 28 października 2020 r. o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. żałobna pod przewodnictwem i z homilią ks. Grzegorza Kuty – wicedziekana Dekanatu Kielce-Zachód. Eucharystię koncelebrowało 17 księży. Po Komunii Świętej słowa pożegnania wypowiedział nasz parafianin Zygmunt Pęksyk.

Po Mszy św. rozpoczęło się czuwanie modlitewne przy trumnie z Ciałem Śp. Księdza Kanonika. Modlitwę różańcową poprowadził krąg Domowego Kościoła – Oazy Rodzin, następnie wierni trwali na modlitwie w ciszy. O godz. 20.45 odśpiewaliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wyprowadziliśmy trumnę z kościoła.

W czwartek, 29 października 2020 r. uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 wprowadzeniem trumny do kościoła. Następnie modlitwę różańcową poprowadził ks. Adam Koćwin – były wikariusz naszej parafii.

W samo południe rozpoczęła się Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Eucharystię koncelebrowało 45 kapłanów.

Po Komunii Świętej słowa wdzięczności w imieniu wszystkich Parafin wypowiedzieli Państwo Małgorzata i Krzysztof Kaczmarczykowie. W imieniu kolegów kursowych głos zabrał ks. Kan. Tadeusz Szeląg – proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Kielcach – Dyminach, rodak Śp. Księdza Kanonika z Słupi Nadbrzeżnej. Na zakończenie słowa podziękowania wypowiedział ks. Adam Koćwin – wykonawca testamentu Śp. Księdza Proboszcza.

Po ostatnim pożegnaniu i błogosławieństwie udaliśmy się w pieszym kondukcie na cmentarz parafialny. Ciało Zmarłego Księdza Proboszcza Stanisława Kapicy zostało złożone do grobu, w którym spoczywał ks. proboszcz Franciszek Sieradzki. Taka była ostania wola Śp. Księdza Kanonika.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.