OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI – Wielka Nowenna Białogońska

Wielka, ponieważ zaplanowana na dziewięć kolejnych lat. Jak to nowenna. A Białogońska, bowiem w Parafii Przemienienia Pańskiego na kieleckim Białogonie. Rozpoczynamy to parafialne dzieło modlitwy tydzień po wprowadzeniu Relikwii Krwi Świętego Jana Pawła II… poniżej instrukcja obsługi!

Parafia zostaje podzielona na dziewięć sektorów, oznaczonych tytułami encyklik Świętego Jana Pawła II (od Redemptor hominis do Ecclesia de Eucharistia). W każdej „strefie” potrzebujemy dziewięciu pobożnych serc: jedna osoba odpowiada za jeden dzień nowenny papieskiej, którą rozpoczynamy każdego dziewiątego dnia miesiąca, a kończymy siedemnastego (ze względu na Mszę wotywną o Przemienieniu Pańskim, którą odprawiamy każdego siedemnastego dnia miesiąca). Na przykład: Pan Andrzej mieszka na ulicy Fabrycznej, więc należy do strefy RH. Odmawia modlitwy przewidziane na pierwszy dzień nowenny (dziewiątego dnia miesiąca), po nim Pani Barbara odmawia drugi dzień nowenny (czyli w dziesiątym dniu miesiąca), po niej Pani Celina trzecią część nowenny (w jedenastym dniu miesiąca) et cetera, et cetera… Aż do ostatniego dnia nowenny (który przypada na siedemnasty dzień miesiąca, a w nim msza wotywa w intencji naszej parafii). I tak co miesiąc – przez dziewięć lat… Wszak to Wielka Nowenna Białogońska przez wstawiennictwo Świętego Papieża Rodziny, Jana Pawła II. Wypada, by osoba, która w danym dniu pełni dyżur modlitewny, zapaliła świecę w swoim oknie, przyozdobionym wizerunkiem Naszego Papieża, w godzinie apelu jasnogórskiego.

Niechaj zstąpi Duch Święty, niech odnowi każdego z nas, niech napełni łaską miłości, pokory i mądrości. Niechaj przemieni oblicze tej ziemi!

Święty Janie Pawle II, módl się za nami!

RH                  Redemptor hominis
KRAKOWSKA, KADENA, 1905 ROKU

DM                 Dives in misericordia
FABRYCZNA, GISERSKA, DYREKCJI GŁÓWNEJ, HUTNICZA

LE                   Laborem exercens
GÓRNIKÓW STASZICOWSKICH, JEZIORKO, ZA TOREM, PATROL, NA ŁUGACH

RM                 Redemptoris Mater
PAŃSKA, ŚLUSARSKA, PTASIA, WĄSOSZ, MECHANIKÓW, WÓJTOSTWO

RMis               Redemptoris missio
KOLONIA, SIEDEM ŹRÓDEŁ, SKIBIŃSKIEGO, PIETRASZKI

VS                  Veritatis splendor
ŁOPUSZAŃSKA, JANOWSKA, ŚLAZY

EV                  Evangelium vitae
ZGÓRSKA, PRZEGONY

FR                   Fides et ratio
ZALESIE, BROWARNA, ZA WALCOWNIĄ

EE                   Ecclesia de Eucharistia
DOBROMYŚL, ALEKSANDRÓWKA, MACHAŁOWEJ

 

Zapisy do Nowennowych Dziewiątek – od niedzieli, 7 lutego.