Aktualności

Pascal na Białogonie (3)

Białogoński Klub Kibica, czyli fani „Polonii”, z których jeden jest Szczęśliwy, drugi Radosny, a trzeci Uśmiechnięty od ucha do ucha, debatują przed starym kościółkiem. Po wygranym finale Polonia – Newcastle United wszyscy świętują. Ale prawdziwy kibic myśli już o nowym sezonie. Bo przecież „jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz”.

– Wypada zrobić dwa, trzy dobre transfery – powiedział Pierwszy Kibic. – Na bramce widziałbym Johnsona, który jest chyba najlepszym bramkarzem na świecie. 

– A w pomocy przyda się Zieliński z Napoli – podjął temat Drugi Kibic. – Ewentualnie ten młody Peruwiańczyk, który gra w Fiorentinie!

– Powoli, powoli – dodał Trzeci Fan „Polonii” – z naszym składem wygramy Ligę Mistrzów, nie potrzebujemy żadnych wzmocnień. Najważniejsze, że trener ma głowę na karku.

I na tym stanęła sportowa konwersacja, ponieważ trzej kibice – Szczęśliwy, Radosny i Uśmiechnięty – ruszyli na różaniec… przecież obiecali proboszczowi, że – jeśli „Polonia” wygra finał – będą odmawiać różaniec przez cały miesiąc.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.