Aktualności

Pascal na Białogonie!

Rozmarzyli się kibice.

Kibice „Polonii Białogon”.

– A gdyby tak Liga Mistrzów…? Za rok, może dwa… albo dwadzieścia – powiedział Pierwszy Kibic.

– Tak, tak! Najpierw losowanie: w grupie gramy z Sewillą, Ajaxem Amsterdam i Benficą. Wychodzimy z pierwszego miejsca, żeby trafić na fenomenalny Liverpool. Wygrana 1:0 na wyjeździe i 3:1 u siebie – podjął temat Drugi Kibic.

– A w ćwierćfinale Barcelona. Rozgromiona w dwumeczu 7:1…! Trener Barcelony, Leo Messi, popłakał się ze złości.

– No i ten horror w półfinale! Bayern Monachium wygrywa u nas 3:0.

– Wszystko przez sędziego! W drugiej połowie nie uznał nam gola, a przeciwnikom gwiżdże trzy karne w ciągu dziesięciu minut…?! – zaperza się Pierwszy Kibic.

– Ale rewelacyjna gra na wyjeździe, już po kwadransie strzelamy trzy bramki, żeby w drugiej połowie dołożyć jeszcze dwie…!

– Panowie, przestańcie gadać – nieoczekiwanie pod starym kościółkiem, przy którym debatował Białogoński Klub Kibica, pojawił się Trzeci Fan „Polonii” – za chwilę finał. Polonia vs. Newcastle United. Zapowiada się starcie gigantów.

 

Ciąg dalszy nastąpi…

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.