Aktualności

Pielgrzymka dzieci I-komunijnych

Na zakończenie Białego Tygodnia – w sobotę, 5 czerwca 2021 r. – dzieci klas III udały się na Pielgrzymkę dziękczynną do Piekoszowa. Dzieciom towarzyszyli licznie zebrani rodzice.

O godz. 9.00 wyruszyliśmy sprzed naszego starego kościoła na pielgrzymi szlak. Po kilkunastu minutach byliśmy już w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w pobliskim Piekoszowie. Tam przywitał nas ks. proboszcz Zygmunt Kwieciński – kustosz sanktuarium. Poznaliśmy piękną historię Piekoszowskiego Obrazu.

Głównym puntem Pielgrzymki była Msza Święta, której przewodniczył ks. Michał, a homilię wygłosił ks. Proboszcz.

Druga część spotkania odbyła się w salce na plebanii, gdzie już czekał na nas rozpalony grill. Było bardzo radośnie 🙂

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.