Aktualności

Poddajmy nasze serca Jezusowi Chrystusowi

– Wczoraj w naszej parafii obchodziliśmy uroczystości związane z Niedzielą Chrystusa Króla. Gościliśmy siostry nazaretanki z Kielc i modliliśmy się wspólnie. Wierzymy, że powtarzanie prostej modlitwy „Przyjdź Królestwo Twoje” sprawia, że Bóg króluje w naszych życiach i sercach – mówił ks. Stefan Radziszewski, proboszcz naszej parafii, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Ks. Stefan Radziszewski podkreślał, jak ważne jest budowanie od podstaw Królestwa Bożego. – Wczoraj wznosiliśmy wspólnie okrzyk „Viva Cristo Rey”, na pamiątkę 30. rocznicy śmierci misjonarza, który w obliczu śmierci powierzył się Chrystusowi Królowi. Chcemy to robić każdego dnia od nowa, zwłaszcza w naszych rodzinach – stwierdził.

Proboszcz naszej parafii  zaznaczał, że poddawanie się Jezusowi Chrystusowi powinno odbywać się nie tylko przez modlitwę, ale – przede wszystkim – przez sakramenty. – Oczyszczamy nasze życia przez Sakrament Pokuty i przyjmujemy Jezusa do serca przez Komunię Świętą. Wydaje się, że niestety człowiek bardziej umiłował ciemność, niż światło, lękamy się tej świętości. Przywołując słowa Marty Robin – świętość jest dla wszystkich. Nie powinniśmy się bać ośmieszenia, ale dążyć do Królestwa Bożego, które jest przecież pośród nas. Królestwo Boże jest wszędzie tam, gdzie ludzie się modlą, nie musimy nigdzie biegać i szukać – mówił.

> Posłuchaj całej audycji

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.