Aktualności

Podróż Za Uśmiech

W drodze z Białogonu do Betlejem (całkiem blisko, wszak to tylko 3 717 km) towarzyszy nam podczas tegorocznego adwentu ks. prof. Michał Olejarczyk. Radosny czas adwentu pragniemy przeżywać śpiewająco. Dlatego dzisiaj w serii „Podróż Za Jeden Uśmiech” – photo ks. Michała z Dzieciakami z Białogonu. Albo lepiej: photo Dzieciaków z Białogonu z ks. Michałem.

Nazaret – Kafarnaum – Jerycho – Jerozolima… i jeszcze ta Ghana! Jaka GHANA? No przecież wszyscy wiemy, że Ghana Galilejska…! Dlatego na zdjęciu widzimy Morze Flag Polskich i Ghanijskich!

Że co??? Że Morze Tyberiadzkie, a Galilejska KANA? Hm… Nasz Niezawodny GPS nie może się mylić: w pielgrzymce do Betlejem warto nawiedzić Yamfo (8 846 km od Kielc), ponieważ „wszystkie drogi prowadzą do Betlejem”. I jak powtarzają Dzieciaki z Białogonu: Polak, Ghańczyk – dwa bratanki, do tańca i do różańca!

Uwaga… Ciąg Dalszy Nastąpi!

 

 

 

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.