Aktualności

Polsko-Angolska wymiana

Poniższa informacja ma oczywiści charakter Primaaprilisowy!

W trakcie Świąt Wielkanocnych gościliśmy w naszej parafii kleryków z Angoli – al. Pattise i al. Bernardo. Ich wizyta obiła się szerokim echem po całej okolicy (o czym będzie zapewne można usłyszeć także w wieczornych wiadomościach). Nasza radość jest tym większa, gdyż na naszych oczach piszę się historia – ksiądz Proboszcz tak dobrze radził sobie z językiem Ubuntu (rodzinny dialekt naszych braci), że biskup António Francisco Jaca (biskup diecezjalny Bengueli, z której pochodzą Pattisa i Bernardo) powołał ks. Proboszcza  do pełnienia funkcji profesora Języka Polskiego i naszej rodzimej literatury w Wyższym Seminarium Duchownym w Bengueli od 1 maja!

Wielkie gratulacje i życzymy samych sukcesów w nowej misji!

PS. Na zdjęciu Kościół Katedralny diecezji Benguela.

PS2. W odpowiedzi na liczne pytania: Nie, jeszcze nie wiemy, gdzie ksiądz proboszcz zamieszka… 😉

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.