Ponad 19 ton żywności w zbiórce „Tak. Pomagam”.

Rekordową ilość 19.337,52 kg żywności zebrano podczas zbiórki żywności przeprowadzonej przez Caritas Diecezji Kieleckiej w ramach ogólnopolskiej akcji „Tak. Pomagam” w dniach 7 i 8 grudnia 2018 r. Do oznakowanych koszy trafiały produkty z przedłużonym terminem ważności, najczęściej mąka, makarony, kasze, oleje, konserwy, dżemy, słodycze. Z zebranych produktów zostanie przygotowanych ok. 3000 paczek, które  przekazane zostaną do osób potrzebujących, starszych, bezdomnych, chorych oraz rodzin wielodzietnych. 

Do tej przedświątecznej akcji włączyli się licznie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Kielcach – Białogonie. Przez 4 dni byli zaangażowani jako wolontariusze w sklepach na Białogonie oraz przy ulicy Krakowskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i pracownikom sklepów za ofiarność, zaangażowanie i życzliwe włączenie się w akcję.