Aktualności

Ponad 19 ton żywności w zbiórce „Tak. Pomagam”.

Rekordową ilość 19.337,52 kg żywności zebrano podczas zbiórki żywności przeprowadzonej przez Caritas Diecezji Kieleckiej w ramach ogólnopolskiej akcji „Tak. Pomagam” w dniach 7 i 8 grudnia 2018 r. Do oznakowanych koszy trafiały produkty z przedłużonym terminem ważności, najczęściej mąka, makarony, kasze, oleje, konserwy, dżemy, słodycze. Z zebranych produktów zostanie przygotowanych ok. 3000 paczek, które  przekazane zostaną do osób potrzebujących, starszych, bezdomnych, chorych oraz rodzin wielodzietnych. 

Do tej przedświątecznej akcji włączyli się licznie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Kielcach – Białogonie. Przez 4 dni byli zaangażowani jako wolontariusze w sklepach na Białogonie oraz przy ulicy Krakowskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i pracownikom sklepów za ofiarność, zaangażowanie i życzliwe włączenie się w akcję.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.