Poświęcenie kaplicy na Pietraszkach

Biskup Kielecki Jan Piotrowski poświęcił odnowioną kaplicę w Domu św. Jana Pawła II w Pietraszkach na kieleckim Białogonie oraz wprowadził do niej Najświętszy Sakrament. Kaplica została wyremontowana z ofiar, które złożyli księża naszej diecezji podczas Dnia Kapłańskiego.

Jak przypomniał hierarcha, historia domu w Pietraszkach jest tak burzliwa, jak dzieje Polski. Okupacja niemiecka i sowiecka doprowadziła ten budynek do ruiny. Udało się go jednak w dużym stopniu odbudować i przystosować do potrzeb zakładu aktywności zawodowej. Od 2020 roku na co dzień pracuje tu 40 niepełnosprawnych. Udało się również odnowić znajdującą się w domu kaplicę. Jak dodał biskup Jan Piotrowski, wszystko to działo się w 2020 roku, a więc w 100 rocznicę urodzin Papieża Polaka.

– To był taki skromny znak, że warto przywoływać świętych. Dom i kaplica są dedykowane świętemu Janowi Pawłowi II. Myślę, że gdy cokolwiek czynimy dla tych ludzi w jakiś sposób zmarginalizowanych w społeczeństwie, przywracamy im godność i radość. Widzę to za każdym razem, kiedy tu jestem. Widzę, ile jest uśmiechu na twarzach pracujących w zakładzie aktywności zawodowej – mówił hierarcha.

Podczas Mszy św. biskup Jan Piotrowski wprowadził do kaplicy Najświętszy Sakrament. Jak przyznał ks. prof. Witold Janocha, dyrektor domu, to dla placówki i znajdującej się przy niej kaplicy nowy etap.

– Od dzisiaj w kaplicy jest także Najświętszy Sakrament, którego do tej pory w tym domu nie było. Dlatego to wydarzenie traktuję jako całkiem nowy etap tego miejsca. Dom św. Jana Pawła II będzie miał od dziś zupełnie inny wymiar – dodał ks. prof. Witold Janocha.

tekst za: radio.kielce.pl

Biskup Jan Piotrowski poświęcił odnowioną kaplicę w Pietraszkach