Aktualności

Poświęcenie kaplicy na Pietraszkach

Biskup Kielecki Jan Piotrowski poświęcił odnowioną kaplicę w Domu św. Jana Pawła II w Pietraszkach na kieleckim Białogonie oraz wprowadził do niej Najświętszy Sakrament. Kaplica została wyremontowana z ofiar, które złożyli księża naszej diecezji podczas Dnia Kapłańskiego.

Jak przypomniał hierarcha, historia domu w Pietraszkach jest tak burzliwa, jak dzieje Polski. Okupacja niemiecka i sowiecka doprowadziła ten budynek do ruiny. Udało się go jednak w dużym stopniu odbudować i przystosować do potrzeb zakładu aktywności zawodowej. Od 2020 roku na co dzień pracuje tu 40 niepełnosprawnych. Udało się również odnowić znajdującą się w domu kaplicę. Jak dodał biskup Jan Piotrowski, wszystko to działo się w 2020 roku, a więc w 100 rocznicę urodzin Papieża Polaka.

– To był taki skromny znak, że warto przywoływać świętych. Dom i kaplica są dedykowane świętemu Janowi Pawłowi II. Myślę, że gdy cokolwiek czynimy dla tych ludzi w jakiś sposób zmarginalizowanych w społeczeństwie, przywracamy im godność i radość. Widzę to za każdym razem, kiedy tu jestem. Widzę, ile jest uśmiechu na twarzach pracujących w zakładzie aktywności zawodowej – mówił hierarcha.

Podczas Mszy św. biskup Jan Piotrowski wprowadził do kaplicy Najświętszy Sakrament. Jak przyznał ks. prof. Witold Janocha, dyrektor domu, to dla placówki i znajdującej się przy niej kaplicy nowy etap.

– Od dzisiaj w kaplicy jest także Najświętszy Sakrament, którego do tej pory w tym domu nie było. Dlatego to wydarzenie traktuję jako całkiem nowy etap tego miejsca. Dom św. Jana Pawła II będzie miał od dziś zupełnie inny wymiar – dodał ks. prof. Witold Janocha.

tekst za: radio.kielce.pl

Biskup Jan Piotrowski poświęcił odnowioną kaplicę w Pietraszkach

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.