Aktualności

Poświęcenie odnowionej figurki Matki Bożej

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia 2021 r. zgromadziliśmy się rano – przy starym kościele – aby zaśpiewać Godzinki przy odnowionej figurce Matki Bożej Niepokalanej.

Następnie uroczystego poświęcenia figurki dokonał ks. Filip Korban, który przez cały lipiec posługiwał w naszej parafii.

Historia figury sięga 1928 roku. Została postawiona z inicjatywy Leona Skibińskiego w 1928 roku, z okazji dziesiątej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – Przypomina o tym, co jest najważniejsze. Jubileusz stulecia dopiero za siedem lat, ale została ona odnowiona teraz, dzięki pomocy wielu ludzi i parafian, którzy z wielką radością cieszyli się z wykonywanych prac. Obecność Maryi jest znakiem błogosławieństwa. Przypomina Ona, że droga do Nieba wiedzie przez wiarę i pokorę – mówi ks. proboszcz Stefan Radziszewski.

Zgodnie z tradycją podczas każdej Mszy świętej święciliśmy także zioła i kwiaty, bowiem potoczna nazwa tego święto to Matki Bożej Zielnej.

Foto: Sławomir Mazur

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.