Poświęcenie odnowionej figurki Matki Bożej

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia 2021 r. zgromadziliśmy się rano – przy starym kościele – aby zaśpiewać Godzinki przy odnowionej figurce Matki Bożej Niepokalanej.

Następnie uroczystego poświęcenia figurki dokonał ks. Filip Korban, który przez cały lipiec posługiwał w naszej parafii.

Historia figury sięga 1928 roku. Została postawiona z inicjatywy Leona Skibińskiego w 1928 roku, z okazji dziesiątej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – Przypomina o tym, co jest najważniejsze. Jubileusz stulecia dopiero za siedem lat, ale została ona odnowiona teraz, dzięki pomocy wielu ludzi i parafian, którzy z wielką radością cieszyli się z wykonywanych prac. Obecność Maryi jest znakiem błogosławieństwa. Przypomina Ona, że droga do Nieba wiedzie przez wiarę i pokorę – mówi ks. proboszcz Stefan Radziszewski.

Zgodnie z tradycją podczas każdej Mszy świętej święciliśmy także zioła i kwiaty, bowiem potoczna nazwa tego święto to Matki Bożej Zielnej.

Foto: Sławomir Mazur