Aktualności

Powstańcy uczą prawdziwej wiary i miłości do ojczyzny

Nasza parafia podejmuje wiele inicjatyw duszpasterskich i patriotycznych. O nich mówił w programie „Prawdę Mówiąc” na antenie Radia eM Kielce ks. proboszcz Stefan Radziszewski.

W najbliższą niedzielę zostanie m.in. odsłonięty specjalny pomnik upamiętniający powstańców styczniowych.

– To obelisk, na którym umieszczono orła i krzyż. Upamiętnia ludzi, którzy ruszyli na Karczówkę. Do akcji nie dochodzi, ale część z walczących przyłącza się do powstańców. Nie znamy nazwisk tych ludzi. Ta bezimienność ma pewną zaletę. Możemy uświadomić sobie, że każdy z nas powinien dążyć do ideałów, jakie im przyświecały – tłumaczy ks. Proboszcz.

   > Posłuchaj całej audycji

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.