Pożegnaliśmy Świętego Józefa

W sobotę, 12 czerwca 2021 r. pożegnaliśmy Świętego Józefa. Było to zarazem wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

O godz. 9.00 odśpiewaliśmy Godzinki, a po południu odmówiliśmy Litanię do św. Józefa i różaniec.

O godz. 17.00 rozpoczęła się Msza święta na pożegnanie obrazu, której przewodniczył ks. dr Karol Zegan – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Po Komunii świętej odmówiliśmy Akt zawierzenia parafii Świętemu Józefowi, następnie przy śpiewie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” odprowadziliśmy obraz do samochodu-kaplicy.

O godz. 18.30 w starym kościele rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe, po którym przekazaliśmy obraz ks. prałatowi Jerzemu Ostrowskiemu i delegacji z parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach. Był także obecny ks. Filip Korban – neoprezbiter z parafii na Czarnowie. Przy śpiewie wezwania „Święty Józefie, patronie nasz” pożegnaliśmy Opiekuna Świętej Rodziny.