Aktualności

Pożegnaliśmy Świętego Józefa

W sobotę, 12 czerwca 2021 r. pożegnaliśmy Świętego Józefa. Było to zarazem wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

O godz. 9.00 odśpiewaliśmy Godzinki, a po południu odmówiliśmy Litanię do św. Józefa i różaniec.

O godz. 17.00 rozpoczęła się Msza święta na pożegnanie obrazu, której przewodniczył ks. dr Karol Zegan – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Po Komunii świętej odmówiliśmy Akt zawierzenia parafii Świętemu Józefowi, następnie przy śpiewie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” odprowadziliśmy obraz do samochodu-kaplicy.

O godz. 18.30 w starym kościele rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe, po którym przekazaliśmy obraz ks. prałatowi Jerzemu Ostrowskiemu i delegacji z parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach. Był także obecny ks. Filip Korban – neoprezbiter z parafii na Czarnowie. Przy śpiewie wezwania „Święty Józefie, patronie nasz” pożegnaliśmy Opiekuna Świętej Rodziny.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.