Aktualności

Poznajemy stygmatyczkę i mistyczkę siostrę Wandę Boniszewską

W niedzielę, 27 lutego 2022 r. gościliśmy w naszej parafii s. Annę od Aniołów z Warszawy, która przybliżyła nam postać Służebnicy Bożej s. Wandy Boniszewskiej, stygmatyczki, mistyczki, prześladowanej przez  funkcjonariuszy sowieckiego aparatu bezpieczeństwa.

Wanda Boniszewska we wspomnieniach, które nakazał jej spisać kierownik duchowy ks. Czesław Barwicki, zdaje relację z pobytu w więzieniu stalinowskim w latach 1950-1956. Pisze nie tylko o przesłuchaniach, ale także o tym, jak lekarze próbowali ją leczyć na różne choroby, a żadne lekarstwa nie pomagały. I chociaż Boniszewska rzeczywiście była bardzo schorowaną i słabą niewiastą, to jednak przeżyła z Woli Bożej aż 95 lat.

Była z nami także obecna Agata Czyszczoń ze Stowarzyszenia Pomocni w Drodze Rafael,
które współpracuje z Siostrami od Aniołów.

 

    > Czytaj więcej o s. Wandzie Boniszewskiej

 

    > Sztuka Grzegorza Łoszewskiego pt. Stygmatyczka – w roli głównej Kinga Preis

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.