Poznajemy stygmatyczkę i mistyczkę siostrę Wandę Boniszewską

W niedzielę, 27 lutego 2022 r. gościliśmy w naszej parafii s. Annę od Aniołów z Warszawy, która przybliżyła nam postać Służebnicy Bożej s. Wandy Boniszewskiej, stygmatyczki, mistyczki, prześladowanej przez  funkcjonariuszy sowieckiego aparatu bezpieczeństwa.

Wanda Boniszewska we wspomnieniach, które nakazał jej spisać kierownik duchowy ks. Czesław Barwicki, zdaje relację z pobytu w więzieniu stalinowskim w latach 1950-1956. Pisze nie tylko o przesłuchaniach, ale także o tym, jak lekarze próbowali ją leczyć na różne choroby, a żadne lekarstwa nie pomagały. I chociaż Boniszewska rzeczywiście była bardzo schorowaną i słabą niewiastą, to jednak przeżyła z Woli Bożej aż 95 lat.

Była z nami także obecna Agata Czyszczoń ze Stowarzyszenia Pomocni w Drodze Rafael,
które współpracuje z Siostrami od Aniołów.

 

    > Czytaj więcej o s. Wandzie Boniszewskiej

 

    > Sztuka Grzegorza Łoszewskiego pt. Stygmatyczka – w roli głównej Kinga Preis