Procesja ze Świętym Józefem

Od soboty 5 czerwca 2021 r. w naszej parafii trwa Peregrynacja Obrazu Świętego Józefa. Przebiega ona pod hasłem: „Święty Józefie, po drogach życia nas prowadź”.

W poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. o godz. 20.30 – po odmówieniu Litanii do św. Józefa – wyruszyła uroczysta procesja z Obrazem ze starego kościoła. W tym samym czasie w nowym kościele zgromadziły się dzieci, które po odmówieniu Litanii wyszły naprzeciw Świętemu Józefowi.

Przy modlitwie Niebieskiej Koronki, z zapalonymi świecami i pochodniami, licznie zabrani parafianie wprowadzili Obraz Świętego Józefa do kościoła parafialnego. Następnie odmówiono Tajemnicę Przemienienia Pańskiego i ks. Proboszcz udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa.

Do soboty zapraszamy w ciągu dnia na prywatną modlitwę przed Obliczem Świętego Józefa!

Szczególnie zapraszamy na następujące celebracje:
we wtorek w czasie Mszy Świętej o godz. 17.00 udzielany będzie Sakrament Chorych
w środę o godz. 20.30 Męski Różaniec
w czwartek o godz. 17.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała
w piątek o godz. 17.00 Msza Święta, w czasie której ojcowie udzielają błogosławieństwa swoim synom (od 12 roku życia) i czuwanie ze Świętym Józefem prowadzone przez Kościół Domowy
w sobotę o godz. 9.00 Godzinki, o godz. 16.30 Różaniec i Msza Święta na zakończenie Peregrynacji Obrazu z Aktem Zawierzenia naszych rodzin Świętemu Józefowi i przekazanie obrazu do Parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach.

ITE AD JOSEPH – IDŹCIE DO JÓZEFA!

Foto: Sławomir Mazur