Aktualności

Procesja ze Świętym Józefem

Od soboty 5 czerwca 2021 r. w naszej parafii trwa Peregrynacja Obrazu Świętego Józefa. Przebiega ona pod hasłem: „Święty Józefie, po drogach życia nas prowadź”.

W poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. o godz. 20.30 – po odmówieniu Litanii do św. Józefa – wyruszyła uroczysta procesja z Obrazem ze starego kościoła. W tym samym czasie w nowym kościele zgromadziły się dzieci, które po odmówieniu Litanii wyszły naprzeciw Świętemu Józefowi.

Przy modlitwie Niebieskiej Koronki, z zapalonymi świecami i pochodniami, licznie zabrani parafianie wprowadzili Obraz Świętego Józefa do kościoła parafialnego. Następnie odmówiono Tajemnicę Przemienienia Pańskiego i ks. Proboszcz udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa.

Do soboty zapraszamy w ciągu dnia na prywatną modlitwę przed Obliczem Świętego Józefa!

Szczególnie zapraszamy na następujące celebracje:
we wtorek w czasie Mszy Świętej o godz. 17.00 udzielany będzie Sakrament Chorych
w środę o godz. 20.30 Męski Różaniec
w czwartek o godz. 17.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała
w piątek o godz. 17.00 Msza Święta, w czasie której ojcowie udzielają błogosławieństwa swoim synom (od 12 roku życia) i czuwanie ze Świętym Józefem prowadzone przez Kościół Domowy
w sobotę o godz. 9.00 Godzinki, o godz. 16.30 Różaniec i Msza Święta na zakończenie Peregrynacji Obrazu z Aktem Zawierzenia naszych rodzin Świętemu Józefowi i przekazanie obrazu do Parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach.

ITE AD JOSEPH – IDŹCIE DO JÓZEFA!

Foto: Sławomir Mazur

 

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.