Aktualności

Przedszkolaki, Masajowie i James Bond

Początek października w naszej parafii to seria (nie)oczekiwanych wydarzeń. W niedzielę gościliśmy ks. Arkadiusza Nowaka SMA, misjonarza pracującego od piętnastu lat wśród Masajów.

Okazało się, że „Masaj” to ten, który „potrafi posługiwać się językiem MA”. A zatem każdy Polak jest Masajem! Bo przecież u nas ten MA i tamten MA, i jeszcze ów też MA. Ktoś MA szczęście, inny MA problemy, a jeszcze inny MA… MArzenia! I nawet jeśli ktoś nie ma, to i tak ma: ma pretensje, że nie ma.

A zatem wszyscy jesteśmy Ma-sa-ja-mi…

A w poniedziałek przedszkolaki posadziły przy starym kościółku 500 krokusów. Naszym dzielnym przedszkolakom sekundował słynny aktor, Rafał Zawierucha, który… zjawił się niczym James Bond i nagle uderzył w dzwony.

Krokusy był zachwycone, że nie wspomnę o pięciolatkach, które wiwatowały i biły brawo.

[Na dźwięk dzwonów ze starej lipy wychynął Ramon Lopez Velarde (1888-1921), poeta rodem z Meksyku, autor wiersza pt. „Dzwonnik”. Dostojny Ramon uśmiechnął się do dzieciaków, do krokusów i do Staszica, zerkającego z ciekawością w stronę kościółka, i zaczął deklamować swój nieśmiertelny poemat:

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek,

rozkochujesz mnie i zasmucasz;

jeśli pozostała mi jedna łza, ja zapraszam ją,

aby przemyła nasze ciemne usta…]

To wszystko w dniu Świętego Franciszka z Asyżu, który…

ale to już zupełnie inna historia.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.