Przygotowanie do I Komunii Świętej

Informujemy, że biorąc pod uwagę wytyczne Biskupa Kieleckiego oraz obowiązujące przepisy sanitarne uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę, 29 maja w dwóch grupach:

    o godz. 10.00 – klasa IIIA
    o godz. 12.00 – klasa IIIB

______________________

Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do tej uroczystości.

Zapraszamy na pierwsze próby:
• we wtorek, 4 maja o godz. 17.45 – klasa IIIA;
• w środę o 18.15, 5 maja – klasa IIIB.

Prosimy wszystkich o obecność!

______________________

Biskup Kielecki Jan Piotrowski przypominam zasadę, że obowiązek przygotowania dzieci do I Komunii Świętej spoczywa przede wszystkim na rodzicach i odbywa się w rodzinach, które są Kościołem Domowym. W tym obowiązku rodzice są wspomagani przez księży, siostry zakonne, czy katechetów świeckich. Na proboszczu parafii spoczywa obowiązek zweryfikowania odpowiedniego przygotowania dzieci do Spowiedzi Świętej i przyjęcia I Komunii Świętej.

Prosimy, aby pomóc dzieciom w przygotowaniu się do pierwszej Spowiedzi Świętej (przeprowadzić z dzieckiem rachunek sumienia np. według wzoru podanego w książeczce).

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.