Pytania o świętość (4)

MY PYTAMY…

a Matka Angelica odpowiada!

Zmiana to nawrócenie

przemiana to świętość.

CZY TO NAPRAWDĘ DLA MNIE?

Tak, świętość jest dla ciebie. To nie jest dla specjalnie wybranych dusz.

Świętość jest dla zwykłych ludzi, którzy wypełniają Wolę Bożą z radością, wiarą i ufnością.

Świątynia Boga jest święta; i ty jesteś tą świątynią

(1Kor 3, 17)

CO MUSZĘ ZROBIĆ?

Bądź wierny w swoim stanie – małżeństwie, samotności, duchowieństwie, byciu uczniem.

Bądź wierny Świętej Matce Kościołowi – przykazaniom, sakramentom, normom postępowania, doktrynie, nauczaniu.

Czytaj Słowo Boże i inne duchowe lektury.

Podążaj za Ośmioma Błogosławieństwami – przepisem na świętość.

Pozwól, by Jezus świecił przed ciebie. Módl się.

Napełnijcie wasze umysły wszystkim, co jest prawdziwe,

wszystkim, co szlachetne, co dobre i czyste

(Flp 4, 8)

Matka Angelica – amerykańska zakonnica

z zakonu klarysek od Wieczystej Adoracji, założycielka stacji telewizyjnej EWTN (Eternal Word Television Network),

odznaczona w 2009 r. medalem „Pro Ecclesia et Pontifice” przez Papieża Benedykta XVI.