Aktualności

Recepta na szczęście

Dawno, dawno temu Piccolo Coro dell’Antoniano śpiewało Nella Vecchia Fattoria, uroczą piosenkę, której wielbicielami z całą pewnością jest Myszka Mickey, Kaczor Donald i Pies Pluto. A z polskich bohaterów: Pies Reksio, Miś Uszatek i Pszczółka Maja. Wszystkie sympatyczne zwierzaki. Oraz Lucky Luke. Ktokolwiek śpiewać potrafi, doceni radosne nutki Nella Vecchia Fattoria. Nasza parafialna Schola Bez Nazwy postanowiła nagrać swoją wersję włoskiej piosenki i tak powstała Recepta na szczęście. Melodię już znacie, a poniżej słowa… najpierw refren:

NULLA DIES SINE CRUCE IN LAETITIA

DLA JEZUSA KAŻDA CHWILA TO SZCZĘŚLIWY DZIEŃ!

a potem cztery zwrotki: 

1. OKRUCH DOBRA, DOBRA, DO – DO – DOBRA,

OKRUCH DOBRA, DOBRA, BĄDŹ DOBRY JAK CHLEB!

NULLA DIES SINE CRUCE IN LAETITIA! (2x)

2. JEDEN UŚMIECH, UŚMIECH, U – U – UŚMIECH, 

JEDEN UŚMIECH, UŚMIECH, GDY RADOŚCI BRAK!

DLA JEZUSA KAŻDA CHWILA TO SZCZĘŚLIWY DZIEŃ! (2x)

3. BICIE SERCA, SERCA, SE – SE – SERCA, 

BICIE SERCA, SERCA, KTÓRE ŚPIEWA TAK!

NULLA DIES SINE CRUCE IN LAETITIA! (2x)

4. MOJE ŻYCIE, ŻYCIE, ŻY – ŻY – ŻYCIE, 

MOJE ŻYCIE, ŻYCIE, TO Z CHRYSTUSEM BIEG! 

DLA JEZUSA KAŻDA CHWILA TO SZCZĘŚLIWY DZIEŃ!  (2x)

I jeszcze jedna uwaga, prawie mistyczna! Co oznacza łacińska formuła: Nulla dies sine cruce (in laetitia)? Dosłownie – „żaden dzień bez krzyża (z radością)”. A w wolnym tłumaczeniu – każdy dzień przynosi rozmaite troski, problemy i cierpienia, ale każdy krzyżyk przyjmuję z radością, bowiem mogę go ofiarować Jezusowi, który mnie kocha… Jezusowi, którego kocham. Dla Jezusa każda chwila to szczęśliwy dzień!  Moje serce płonie radością, nawet gdy wokół ciemności…! Oto cała recepta na szczęście! Alleluja? Alleluja-Amen!

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.