Recepta na szczęście

Dawno, dawno temu Piccolo Coro dell’Antoniano śpiewało Nella Vecchia Fattoria, uroczą piosenkę, której wielbicielami z całą pewnością jest Myszka Mickey, Kaczor Donald i Pies Pluto. A z polskich bohaterów: Pies Reksio, Miś Uszatek i Pszczółka Maja. Wszystkie sympatyczne zwierzaki. Oraz Lucky Luke. Ktokolwiek śpiewać potrafi, doceni radosne nutki Nella Vecchia Fattoria. Nasza parafialna Schola Bez Nazwy postanowiła nagrać swoją wersję włoskiej piosenki i tak powstała Recepta na szczęście. Melodię już znacie, a poniżej słowa… najpierw refren:

NULLA DIES SINE CRUCE IN LAETITIA

DLA JEZUSA KAŻDA CHWILA TO SZCZĘŚLIWY DZIEŃ!

a potem cztery zwrotki: 

1. OKRUCH DOBRA, DOBRA, DO – DO – DOBRA,

OKRUCH DOBRA, DOBRA, BĄDŹ DOBRY JAK CHLEB!

NULLA DIES SINE CRUCE IN LAETITIA! (2x)

2. JEDEN UŚMIECH, UŚMIECH, U – U – UŚMIECH, 

JEDEN UŚMIECH, UŚMIECH, GDY RADOŚCI BRAK!

DLA JEZUSA KAŻDA CHWILA TO SZCZĘŚLIWY DZIEŃ! (2x)

3. BICIE SERCA, SERCA, SE – SE – SERCA, 

BICIE SERCA, SERCA, KTÓRE ŚPIEWA TAK!

NULLA DIES SINE CRUCE IN LAETITIA! (2x)

4. MOJE ŻYCIE, ŻYCIE, ŻY – ŻY – ŻYCIE, 

MOJE ŻYCIE, ŻYCIE, TO Z CHRYSTUSEM BIEG! 

DLA JEZUSA KAŻDA CHWILA TO SZCZĘŚLIWY DZIEŃ!  (2x)

I jeszcze jedna uwaga, prawie mistyczna! Co oznacza łacińska formuła: Nulla dies sine cruce (in laetitia)? Dosłownie – „żaden dzień bez krzyża (z radością)”. A w wolnym tłumaczeniu – każdy dzień przynosi rozmaite troski, problemy i cierpienia, ale każdy krzyżyk przyjmuję z radością, bowiem mogę go ofiarować Jezusowi, który mnie kocha… Jezusowi, którego kocham. Dla Jezusa każda chwila to szczęśliwy dzień!  Moje serce płonie radością, nawet gdy wokół ciemności…! Oto cała recepta na szczęście! Alleluja? Alleluja-Amen!