Aktualności

Rekolekcje z Pianistą OCD

Pianista, który stał się karmelitą.

Niemiec.

Żyd.

Francuz.

Sługa Boży, którego proces beatyfikacyjny prowadzi archidiecezja Bordeaux. Urodzony dwieście lat temu. Umarł… dzisiaj. 20 stycznia 1871.

Uczył, że szczęściem jest Bóg, który potrafi ukoić tęsknotę naszego serca. Szczęściem jest Eucharystia, która jest naszym życiem. Szczęściem jest odkryć, że mamy Matkę, która jest Matką Pięknej Miłości. „To Ona podarowała mi Eucharystię – i Ona skradła mi serce”.

Warto rozpocząć trzytygodniowe spotkania z Augustynem Marią od Najświętszego Sakramentu.

Tak zwyczajnie. Po swojemu.

Codziennie jeden fragment z jego biografii. Plus modlitwa.

I stanie się cud. W Twoim sercu. I w Twoim życiu.

Serdecznie polecam, bowiem – tak myślę – spotkania ze Świętymi Karmelu pozwalają odkryć smak innego życia.

Warto posłuchać bicia serca świętej Tereski. Albo błogosławionego Marii Eugeniusza. Albo Ojca Augustyna, znanego w świecie jako Herman Cohen. Nie mylić z innym, którego Alleluja jeszcze od czasu do czasu można usłyszeć.

Studiując życie Świętych OCD, uczymy się świętości.

 

Osiemnaście fragmentów biografii Ojca Augustyna:

https://www.karmel.pl/sluga-bozy-ojciec-augustyn-maria-od-najswietszego-sakramentu-herman-cohen-1820-1871/

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.