Aktualności

Rezurekcja w poranek wielkanocny

W poranek wielkanocny, 4 kwietnia 2021 r. bijące dzwony oznajmiły nam, że Chrystus zmartwychwstał! Procesję rezurekcyjną, która tradycyjnie okrążyła kościół trzy razy, poprowadził ks. Proboszcz.

Po procesji odśpiewaliśmy hymn Te Deum Laudamus, następnie rozpoczęła się Msza św., w czasie której modliliśmy się w intencji wszystkich Parafian, za ks. Tomasza, który obchodzi urodziny oraz pamiętaliśmy także o zmarłym ks. kanoniku Stanisławie Kapicy.

50 dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się jako jeden dzień świąteczny. Obecne dni stanowią Oktawę Paschy – obchodzi się je jako Uroczystość Pańską. Zewnętrznymi znakami Okresu Wielkanocnego jest Paschał, krzyż z czerwoną stułą oraz figura Chrystusa zmartwychwstałego. 

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja, alleluja!

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.