Aktualności

Różaniec „Na Bruszni”

W ostatnią sobotę lutego, czyli 24 lutego, odbył się

Męski Różaniec „Na Bruszni”,

https://www.youtube.com/watch?v=zVAA6fJkF3A

któremu towarzyszyła refleksja teologiczna Świętego Jana Klimaka, autora dzieła pt. „Drabina do Nieba”

 1. Zawsze, a zwłaszcza podczas śpiewania hymnów należy zachować niezakłócony spokój: bo celem demonów jest zniszczyć modlitwę poprzez niepokój. Idź, pozbądź się swojej woli i oddaj ją Bogu; weź swój krzyż i wytrwaj we wspólnocie, a niewątpliwie będziesz miał skarb w niebie. Powtarzaj nierozłączne z oddechem to obiecujące powiedzenie: Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony… (DdN, IV, 101 i 112),
 2. Dusza winna przywiązać się do Pasterza mocą wiary i miłości. Jeśli tego nie czyni, skazana jest na złudne i udawane posłuszeństwo. Wiedz również, że gdy ktoś oddał się prostocie i dobrowolnej łagodności, u tego zło nie gości już ani na chwilę (DnD IV, 26 i 28),
 3. Gdy zdarza się nam upadać, szybko zjawiają się demony i – co z pozoru wydaje się rozumne, a jest raczej niezrozumiałe – doradzają nam odpocząć w samotności. Bo zamiarem naszych wrogów jest dołożyć szkodę do naszego upadku. Gdy nasz lekarz twierdzi, że nie jest w stanie nam pomóc, wtedy trzeba poszukać innego; bo mało kto wyleczy się bez lekarza (DnD, IV, 69-70),
 4. Śpiesząc do samotności nie czekaj na dusze zakochane w świecie: dlatego, że złodziej przychodzi niespodzianie. Liczni usiłując razem z sobą ocalić niedbałych i opieszałych, sami też z nimi zginęli, bo zgasł z czasem ogień ich gorliwości. Otrzymując ogień, biegnij. Bo nie wiesz, kiedy zgaśnie – i pochłoną cię ciemności (DnD, III, 4),
 5. Jeśli ktoś znienawidził świat, ten uniknął smutku; a jeśli ktoś posiada skłonność do czegoś widzialnego, to jeszcze nie uwolnił się od smutku. Bo jakże nie smucić się, tracąc to, co ukochane? Potrzeba doprawdy wielkiej trzeźwości we wszystkim, ale najbardziej trzeba nam rozwagi wobec trosk. Gdy wyrządzają ci krzywdę – całą mocą wytrzymuj; gdy cię spotwarzają – nie oburzaj się; gdy cię lekceważą – nie miej urazy; gdy cię ganią – ukórz się. „Błogosławieni są ci, którzy chodzą ścieżkami pokazanej tu drogi, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie” (DdN, II, 7-8).

Różaniec jest najbardziej boską modlitwą po Najświętszej Ofierze Mszy (Św. Karol Boromeusz)

Czy mam nabożeństwo do różańca? Ależ moje wieczne zbawienie zależy od tego nabożeństwa! (Św. Alfons Liguori)

„Ave Maria” powoduje to, że diabeł ucieka i to, że piekło się trzęsie (Św. Bernard).

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.