Aktualności

Rozpoczęliśmy Wielki Post

W Środę Popielcową, 2 marca 2022 r. wraz z całym Kościołem rozpoczęliśmy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu.

  

W czasie Mszy świętej – po homilii – dokonuje się obrzęd posypania głów popiołem. Słyszymy wówczas słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz”.

  

Środa Popielcowa to dzień, który ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia.

  

Foto: Sławomir Mazur

   > Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2022 r.

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.