Aktualności

Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe ks. bpa Kazimierza Ryczana

Modlitwą w domu biskupim rozpoczęły się dzisiejsze uroczystości pogrzebowe ks. biskupa seniora Kazimierza Ryczana. Następnie kondukt żałobny udał się do katedry, gdzie pod przewodnictwem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza odbyła się msza żałobna w intencji zmarłego. Ordynariusz kielecki, ks. bp Jan Piotrowski wygłosił homilię w której ukazał sylwetkę swego poprzednika. W dniu jutrzejszym, o godz. 13.30 w kościele seminaryjnym Trójcy Świętej, rozpocznie się modlitwa różańcowa, przy trumnie ks. bpa Kazimierza a następnie kondukt żałobny uda się do Bazyliki Katedralnej, gdzie o godz. 15.00 odbędzie się Msza Św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego.

Galeria zdjęć 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.