Sakra nowego biskupa pomocniczego

W sobotę, 9 grudnia 2017 r. w Bazylice Katedralnej odbyły się święcenia biskupie ks. prałata dra Andrzeja Kalety – jedenastego w historii diecezji biskupa pomocniczego. Eucharystii przewodniczył  kardynał Stanisław Dziwisz, senior archidiecezji krakowskiej.

Głównym konsekratorem nowego biskupa był biskup kielecki Jan Piotrowski, a współkonsekratorami: abp Salvatore Pennacchio – Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski.

Homilię wygłosił senior archidiecezji krakowskiej kard. Stanisław Dziwisz.  Na zakończenie kaznodzieja zwrócił się bezpośrednio do nowego biskupa: – „Księże biskupie Andrzeju, to Twoja szczególna misja, jak sam tego pragniesz. Bądź obok biskupa ordynariusza Jana oraz biskupa Mariana zwornikiem kapłańskiej jedności, a tym samym jedności Kościoła kieleckiego. Buduj ten Kościół codzienną modlitwą, Eucharystią, posługą słowa i miłości”.

 

Zdjęcia z sakry biskupiej – Radio em