Aktualności

Sakra nowego biskupa pomocniczego

W sobotę, 9 grudnia 2017 r. w Bazylice Katedralnej odbyły się święcenia biskupie ks. prałata dra Andrzeja Kalety – jedenastego w historii diecezji biskupa pomocniczego. Eucharystii przewodniczył  kardynał Stanisław Dziwisz, senior archidiecezji krakowskiej.

Głównym konsekratorem nowego biskupa był biskup kielecki Jan Piotrowski, a współkonsekratorami: abp Salvatore Pennacchio – Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski.

Homilię wygłosił senior archidiecezji krakowskiej kard. Stanisław Dziwisz.  Na zakończenie kaznodzieja zwrócił się bezpośrednio do nowego biskupa: – „Księże biskupie Andrzeju, to Twoja szczególna misja, jak sam tego pragniesz. Bądź obok biskupa ordynariusza Jana oraz biskupa Mariana zwornikiem kapłańskiej jedności, a tym samym jedności Kościoła kieleckiego. Buduj ten Kościół codzienną modlitwą, Eucharystią, posługą słowa i miłości”.

 

Zdjęcia z sakry biskupiej – Radio em 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.