Siedem obłoków (z TVP 3 w tle)

Dzisiaj siedem obłoków, ponieważ na Górze Przemienienia słyszymy głos Ojca, który mówi z obłoku: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! (Mt 17, 5), zaś w Księdze Daniela Syn Człowieczy przybywa na obłokach (Dn 7, 13).

1. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie (Dn 7, 14),

2. Pan króluje, wesel się, ziemio, radujcie się, liczne wyspy! Obłok i ciemność wokół Niego, prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu (Ps 97, 1-2),

3. Taki oto głos Go doszedł od wspaniałego Majestatu: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie” (2P 1, 17),

4. Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach (2P 1, 19),

5. Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza (Mt 17, 5),

6. Wstańcie, nie lękajcie się! (Mt 17, 7),

7. Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie (Mt 17, 9).

BONUS